Beyoğlu'ndaki tarihi İnci Pastanesi kapatılıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bize yazın yayımlayalım.
141
Mesaj Sayısı:
Abdullah mısırlı
7/12/2012 14:31
Kapatılamaz veya yıkılmasın diye tepki bence doğru uygulanacak çözüm değil. Yapılması gereken en acil olarak BEYOĞLU BELEDİYESİNİN inci pastenesine yeni bir yer tahsis etmesi. Bu keyfi yaşatmaya devam etmeli.
Ahmet Hakan Dikici
7/12/2012 14:31
Daha 10 gün önce gittim. bir daha gidemeyecek olmak bayağı üzdü; az önce haberi okuyunca şok oldum. yazık olacak bu tarihe
orbit suny
7/12/2012 14:27
Ne bekliyordunuz ki, bunlar iyi günler daha bakalım, ıstanbul u ıstanbul yapan neresi var ise kapanır yerine iş hanı dikilir, yazık ama ipin ucu kaçmış zaten. Medeniyet, demokrasi, insan hakları arkasına gizlenmek bu olsa gerek.
OĞUZ FINDIKLI
7/12/2012 14:24
Üsküdar''lıyım ancak Ankara''da yaşıyorum.Küçüklüğümden beri profiterolü sadece İnci''de tadıyorum. İstanbul''a her geldiğimde İnci''ye ailecek mutlaka uğruyoruz. Şu an üzüntü ve burukluğu birarada yaşıyorum. Lütfen, İnci başka bir mekanda da olsa yaşamını sürdürsün. Bizler ve güzel İstanbulum İnci''siz kalmasın.
Dinçer Bilgener
7/12/2012 14:22
Yeter artık! Ne geçecek elinize İnci''yi yok edince? Eloğlu Charles Dickens''in bira içtiği 400 yıllık pub''ı koruyup turist çekmeye çalışıyor, siz yabancı gezi rehberlerinde bile kendine yer bulan İnci''yi yok ediyorsunuz! İçimiz dışımız AVM oldu artık! şu şehrin bir kültür mirasını olsun bize bırakın! Yeter artık, YETER!!!
Cangül Altun
7/12/2012 14:21
Doğallığı çalışanların güler yüzü sıcak ortamı içeri giren insanların yer olmasa bile sabırla beklemeleri birbirlerini tanımayan insanların küçük taburelere buyrun burda yer var oturabilirsiniz demeleri size yazıklar olsun bu kadar insanın uğradığı yemekten büyük haz aldığı İNCİ lezzetlerini bizlerden nasıl mahrum edersiniz herkesin bir yere kadar sabrı var amacınız ne ? ben nefret ediyorum sizlerden herkesmi nefret etsin istiyorsunuz İNCİ PASTANESİNE karışmayın :(((( Bir beyoğlu mağduru daha yaptınız...
yusuf yavuzcan
7/12/2012 14:20
hoşlandığım kız izmirli devamlı istanbula geliyor. benimle tanıştıktan sonra hep beni arkadaşlarım istanbulda inciye götürüceklerdi kısmet olmuyor dedi 2 hafta önce ben dayanamayıp istanbula iş amaçlı geldiğinde ve inciye uğrayıp onun için profiterol aldım. havaalanına gidince kıza böle bir süpriz yapınca gözleri doldu. bilmiyorum belki ileride çocuklarımın annesi inci sayesinde bu kız olucak bende bu tadı çocuklarıma anlatıcam keşke sizde bu kadar şanslı olsaydınızda beyoğluda bu tadı sizde doya doya yeseydiniz diye :(
Emine T
7/12/2012 14:19
İnci Pastanesi, Arnavut Lucas''tan Türk Musa Ateş''e kalan bir MİRAS - bir TARİHTİR. İnci Pastanesi İstiklal''in, İstiklal''deki tarih de İstanbul''un SEMBOLÜDÜR. İstiklal Caddesi''ni önce tabelalarla,sonra çirkin yer karolarıyla sonra da yıkımlarıyla kirletenler ne inşaa ederlerse etsinler ESKİYİ hiçbir zaman yaşatamayacaklar ve İstiklal caddesini güzelleştiremeyeceklerdir.
Selim KAHRAMANTÜRK
7/12/2012 14:18
Benim rahmetli babam oranin ustaliğini yapmiş bizde ordan ekmek yemişiz ve çok güzel purofiterol yapardı yazık olmuş
ali suman
7/12/2012 14:17
Ben Ankara''da buyudum babam Istanbullu idi o tanistirdi bizi tatliyi cok severdi ayrica yazlarida Buyukada''da vardi orayada giderdik cok duygulandim simdi geldigimizde gidecegimiz bir yer Baylan Pastanesi kaldi.